HOME AKTUALNOŚCIORGANIZATORPROGRAMGOŚCIEPARTNERZYPATRONI MEDIALNIDLA MEDIÓWKONTAKT
KRYNICA ZDRÓJ

Krynica-Zdrój słynie głównie jako ośrodek sportów zimowych i letnie centrum kulturalno-kongresowe, jednak każda pora roku oferuje inne atrakcje, a kuracjusze przez okrągły rok mogą korzystać z niezwykle bogatej oferty leczniczej. Wiosna to wciąż w Krynicy-Zdroju sezon narciarski, w sprzyjających warunkach na Jaworzynie Krynickiej można zażywać białego szaleństwa do kwietnia. Jeśli jednak zimowa aura nie dopisze, można oddać się relaksowi w znakomicie wyposażonych salonach odnowy biologicznej i zadbać o aerodynamiczną sylwetkę na krytych basenach – a tych jest w Krynicy-Zdroju kilka. Uzdrowisko Krynica-Zdrój, bazujące w leczeniu na naturalnych tworzywach, posiada jako leczenie wspomagające i uzupełniające, szeroki wachlarz zabiegów elektrolecznictwa, światłolecznictwa i wodolecznictwa, zaś co roku nowe hotele i pensjonaty wzbogacają swoją ofertę w modne zabiegi spa, wellness oraz programy fitness, a bogate zaplecze zabiegowe zapewnia bezpieczną kurację pod okiem fachowców. Ubytek kalorii można uzupełnić w licznych restauracjach, które dogodzą zarówno mniej wybrednym podniebieniom rozkochanym w pizzy jak i tym, które chętniej obcują z kuchnią regionalną. Wiosenny spacer po ścieżkach Parku Zdrojowego lub alejkach zrewitalizowanego deptaka można zastąpić wjazdem koleją linową na Górę Parkową, ale warto ten spacer odbyć chociażby w jedną stronę, aby zatrzymać się przy łabędzim stawie czy „Bocianówce”. Krynica-Zdrój posiada ponad 160 kilometrów pieszych szlaków turystycznych a także wyczynową trasę dla rowerów górskich, która biegnie przez Górę Parkową - Huzary - Górę Parkową na krynicki deptak, na której rozgrywane są zawody regionalne i ogólnopolskie. Od niedawna posiadamy także 13-kilometrową trasę rekreacyjno-sportową Krynica-Zdrój – Tylicz dla potrzeb narciarstwa biegowego oraz Nordic Walking.

Poza infrastrukturą turystyczną: szlakami turystycznymi, kortami tenisowymi, „rajskimi zjeżdżalniami” na szczycie Góry Parkowej, „sankostradą” nad halą lodowiskową, basenem otwartym oraz basenami krytymi, Krynica-Zdrój w ofercie letniej ma dla swoich gości także innego typu atrakcje. Kino cyfrowe w budynku Centrum Kultury  oprócz filmów oferuje także występy sceniczne. Piosenkarze i kabarety występują także w Sali Koncertowej w Pijalni Głównej. Odwiedzającej Krynicę-Zdrój młodzieży można polecić dyskoteki.

Jesień jest w Krynicy-Zdroju i w jej okolicach niezwykle atrakcyjną porą roku. Dla osób znudzonych hotelami idealny będzie wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych, które zlokalizowane są w należących do gminy wioskach, głównie w Tyliczu. Turyści, którzy właśnie w jesieni znajdą czas, aby odwiedzić naszą gminę, na pewno zachwycą się przepięknymi kolorami, w jakie przystraja się Góra Parkowa i pasmo Jaworzyny Krynickiej. Jest to wyjątkowo dobry czas również na liczne wycieczki oferowane przez miejscowe biura podróży. We własnym zakresie można również udać się szlakiem cerkwi łemkowskich i zapoznać się z tymi wyjątkowymi, urokliwymi przykładami architektury drewnianej, które spotkać można zarówno w samej Krynicy-Zdroju, jak i otaczających ją wioskach. Sporą atrakcją jest także niewątpliwie możliwość odwiedzenia naszego południowego sąsiada, Słowacji. Można tego dokonać zarówno w ramach zorganizowanej wycieczki, jak też indywidualnie, dzięki przejściu granicznemu w Muszynce.

Spacerując po Krynicy-Zdroju warto odwiedzić Muzeum Sztuki Nieprofesjonalnej im. Nikifora, w którym znajduje się unikalna ekspozycja prac tego sławnego malarza-prymitywisty czy Galerię „Pod Kasztanem” Krynickiego Stowarzyszenia Twórców. Będąc na Jaworzynie warto skorzystać z okazji i odwiedzić Muzeum Górskie PTTK, zaś goście w każdym wieku znajdą z pewnością coś dla siebie w Muzeum Zabawek „Bajka”.
Zmęczeni trudami wycieczek turyści i wczasowicze mogą wypocząć słuchając koncertów odbywających się w ramach Festiwalu im. Jana Kiepury, który corocznie w sierpniu przyciąga do Krynicy rzesze melomanów.
Zimę w Krynicy-Zdroju najbardziej ukochali turyści, zwłaszcza ci, którzy nie wyobrażają sobie zimy bez choćby odrobiny „białego szaleństwa”. Im Krynica-Zdrój ma najwięcej do zaoferowania. Należy zacząć od infrastruktury narciarskiej, która wyrosła wokół najnowocześniejszej w Polsce kolei gondolowej na Jaworzynę Krynicką. Zima w Krynicy-Zdroju to jednak nie tylko sanki, narty czy snowboard, to także liczne imprezy sportowe, turystyczne i rekreacyjne.
Każdy o każdej porze roku wyjedzie stąd szczęśliwy i na pewno tu powróci.

URZĄD MIEJSKI W KRYNICY-ZDROJU
GOŚĆ FESTIWALU
POLECAMY

ORAGNIZATOR: PARTNERZY: PATRONI MEDIALNI:
2013 © KRYNICKI FESTIWAL GÓRSKI | Projekt strony: FDGSTUDIO - Tworzenie stron www
facebook